• Fotografovanie detí v MŠ

• Dňa 17.10. 2024 bude prebiehať fotografovanie detí. Prosíme rodičov, ktorí budú mať záujem, aby deti obliekli podľa uváženia. Bude sa  jednať o vianočné fotenie, ale súčasťou je aj kalendár s jesennými fotkami( v prílohe zasielame vzor).

Cena kalendára:11,- eur

Cena setu: 20,- eur.

Súrodenci  majú 50% zľavu na ďalší set.

• Výsledky volieb do rady školy- za rodičov.

• Vážení rodičia!

Týmto Vám oznamujeme výsledky volieb do rady školy za rodičov:

Bc. Vikória Šoltésová: 41 hlasov

PhDr. Ingrid Babič: 39 hlasov

Lukáš Gáborčík: 22 hlasov

Oľga Kokyová: 6 hlasov

Ďakujeme za Vašu účasť a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Vedenie MŠ

• VOLEBNÝ PORIADOK PRE DOPLŇUJÚCE VOĽBY DO RADY ŠKOLY- ZA RODIČOV

• Volebný poriadok pre doplňujúce voľby do Rady školy

Pri Materskej škole Generála Svobodu 40, Ľubica

ČI.1

Všeobecné ustanovenia

1. Riaditeľka školy vyhlasuje doplňujúce voľby člena Rady školy- zástupcu rodičov

Dňa 19.09.2024 vo  vstupnej chodbe MŠ na ulici J. Jesenského 2 a vo vstupnej chodbe MŠ na ulici

Gen. Svobodu 40 v Ľubici.

1. Voľby do rady školy riadi volebná komisia, ktorú ustanovuje riaditeľka školy. Volebná komisia je zložená z troch členov. Volebná komisia si zvolí svojho predsedu. Členom volebnej komisie môže byť iba ten, kto súhlasí so svojim členstvom vo volebnej komisii. Žiadny člen volebnej komisie nemôže kandidovať vo voľbách, ktoré riadi.

1. Voľby do rady školy sa môžu uskutočniť, ak je prítomná nadpolovičná väčšina oprávnených voličov. Ak sa nezišla nadpolovičná väčšina oprávnených voličov, riaditeľ školy vyhlási opakovanú voľbu, pričom pri opakovaných voľbách nie je podmienkou účasť nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov. Oprávnenými voličmi pre voľbu člena RŠ zo zástupcov rodičov sú rodičia detí MŠ. Rodičia- voliči si môžu uplatniť len jeden hlas bez rozdielu na počet detí v škole.

1. Kandidáta na voleného člena rady školy môže po jeho súhlase navrhnúť ktorýkoľvek z voličov, alebo môže sám oznámiť svoju kandidatúru písomne na mailovú adresu: ms.lubica@obeclubica.sk .

Termín prijatia kandidátov do volieb rady školy za rodičov je 16.09.2024

Č1.2.

Priebeh volieb

1. Predseda VK otvorí voľby a stanoví dĺžku trvania volieb, oboznámi voličov so spôsobom hlasovania a korektným označením voľby kandidáta, pred vydaním hlasovacieho lístka voličovi zabezpečí jeho zapísanie do prezenčnej listiny- podľa triedy, ktorú dieťa navštevuje.

1. VK zabezpečí, že vytlačené hlasovacie lístky, ktoré neboli vydané voličom so zapísaním voliča do prezenčnej listiny, budú preukázateľne vyradené z procesu volieb.

1. Volebná komisia prijíma návrhy na kandidátov, zostaví kandidátku, pripraví prezenčné listiny voličov, vyhotoví volebné lístky, ktoré budú obsahovať očíslovaný zoznam kandidátov s vyznačením miesta a dátumu konania volieb. Skontroluje pripravenosť volieb a hlasovacej urny a zabezpečí transparentný priebeh volieb. Každý volič môže na volebnom lístku vyznačiť zakrúžkovaním poradových čísel najviac dvoch kandidátov za rodičov MŠ uvedených na volebnom lístku. Platný je ten volebný lístok, na ktorom je zakrúžkovaný určený, alebo nižší počet kandidátov. Volebný lístok, ktorý je inak upravený je neplatný.

1. Volebná komisia po skončení volieb spočíta odovzdané hlasovacie lístky a spočíta hlasy na platných hlasovacích lístkoch. Pri sčítaní hlasovacích lístkov sú prítomní len členovia volebnej komisie.

1. Členom rady školy sa stáva kandidát s najvyšším počtom získaných hlasov. V prípade rovnakého počtu hlasov sa o členstve v rade školy rozhodne žrebovaním.

1. Volebná komisia vyhlási a zverejni výsledky volieb publikovaním v priestoroch MŠ a na webovej stránke MŠ a odovzdá zápisnice zriaďovateľovi a riaditeľke MŠ. Zápisnica vyhotovená volebnou komisiou obsahuje nasledujúce skutočnosti: označenie volieb, termín konania, počet oprávnených voličov, počet zúčastnených voličov, zoznam všetkých navrhnutých kandidátov s uvedením počtu platných hlasov, ktoré získali a zoznam zvolených členov rady školy.

Riaditeľka školy

• OZNÁMENIE

• OZNÁMENIE O KONANÍ VOLIEB DO RADY ŠKOLY PRI MATERSKEJ ŠKOLE GENERÁLA SVOBODU 40 V ĽUBICI

Riaditeľka MŠ Generála Svobodu 40 v Ľubici oznamuje v súlade so zákonom NR SR č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov platnom znení a s vyhláškou Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 291/2024 Z.z. ktorou sa určujú podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v platnom znení

Konanie volieb do Rady školy pri MŠ Generála Svobodu 40 v Ľubici

Dňa 19.09.2024 vo vstupnej chodbe MŠ na ulici Generála Svobodu 40 a vstupnej chodbe na ulici J. Jesenského 2 v Ľubici

Voľby sú všeobecné, slobodné, rovné a tajné

Voľby do rady školy sa môžu uskutočniť , ak je prítomná nadpolovičná väčšina oprávnených voličov. Ak sa nezišla nadpolovičná väčšina oprávnených voličov, predseda volebnej komisie vyhlási opakovanú voľbu, pričom pri opakovaných voľbách nie je podmienkou účasť nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov.

Rodičia- voliči si môžu uplatniť len jeden hlas bez rozdielu na počet detí v MŠ.

Do Rady školy sú zvolení vo voľbách za členov rady školy dvaja zástupcovia rodičov, ktorí vo voľbách získali najvyšší počet hlasov prítomných voličov.

Do Rady školy môže kandidovať každý z rodičov detí navštevujúcich MŠ ak má spôsobilosť na právne úkony, je bezúhonný, súhlasí s kandidatúrou a navrhne ho iný volič, alebo ak sám oznámi svoje rozhodnutie kandidovať vo voľbách do 16.09.2024 mailom na adresu ms.lubica@obeclubica.sk alebo osobne k rukám riaditeľky.

Ostatné podrobnosti sú súčasťou priloženého Volebného poriadku.

V Ľubici 10.09.2024                                                                                     Bc. Adriana Mráziková,

riaditeľka MŠ